Fryzjer

Fryzjer to zawód zawsze atrakcyjny na rynku pracy. W czasie nauki w Zasadniczej Szkole Zawodowej uczniowie poznają profesjonalne techniki strzyżenia, modelowania i koloryzacji włosów. Swoją kreatywnością i dynamizmem w tworzeniu nowych fryzur mogą w przyszłości wpływać na wizerunek zewnętrzny ludzi. Absolwenci tego kierunku mogą bez trudu znaleźć pracę w salonach fryzjerskich, ale także mogą pracować w teatrze, na planie zdjęciowym, w telewizji i studiach fotograficznych.


Mechanik - Monter Maszyn i Urządzeń

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do wykonywania montażu maszyn i urządzeń, obsługiwania i konserwowania maszyn i urządzeń, instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń. Mogą być zatrudnieni w działach produkcyjnych przy montażu, ustawianiu i regulacji maszyn.

Ślusarz

Absolwenci tego kierunku są przygotowani wykonywania elementów maszyn i urządzeń , naprawiania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi, wykonywania połączeń, konserwowania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

Kierowca – Mechanik

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do prowadzenia pojazdów samochodowych, wykonywania prac związanych z przewozem drogowym rzeczy, prowadzenia dokumentacji dotyczącej przewozu drogowego rzeczy, wykonywania prac związanych z obsługą środków transportu drogowego, oceniania stanu technicznego oraz naprawy środków transportu drogowego.

Mechanik Pojazdów Samochodowych

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do wykonywania prac konserwacyjnych i obsługowo- naprawczych pojazdów samochodowych oraz ich zespołów na uniwersalnych i specjalistycznych stanowiskach za pomocą narzędzi monterskich. Posiadają umiejętności kontrolowania stanu technicznego pojazdów za pomocą urządzeń diagnostycznych –umieją diagnozować usterki zespołów samochodowych oraz znają metody ich usuwania.

Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni w przedsiębiorstwach mających własne bazy samochodowe, stacjach obsługowo-naprawczych i transportowych oraz zakładach napraw samochodów.

Blacharz Samochodowy

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do wykonywania prac  produkcyjnych, remontowo-modernizacyjnych oraz prototypowych w zakresie obróbki i kształtowania elementów z blach i profili kształtowych na potrzeby przemysłu samochodowego, przy użyciu maszyn i specjalistycznych urządzeń oraz narzędzi ślusarskich i monterskich, ręcznych i z napędem mechanicznym, z wykorzystaniem przyrządów kontrolno-pomiarowych.

Absolwenci tego kierunku mogą uzyskać zatrudnienie w zakładach naprawy, obsługi, nadwozi pojazdów.


Elektromechanik Pojazdów Samochodowych

Elektromechanik zwany inaczej elektrykiem samochodowym zajmuje się montażem, kontrolą i naprawą układów elektrycznych w samochodach. Produkowane obecnie auta zawierają wiele takich układów, często bardzo skomplikowanych, dlatego praca elektromechanika wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Podstawowe zadania tego fachowca to praca przy urządzeniach odpowiedzialnych za sterowanie, zabezpieczanie i sygnalizację w samochodzie.

Absolwenci tego kierunku mogą pracować w warsztacie, ale też w fabryce samochodów. Bardzo często najlepsi fachowcy elektrycy prowadzą własne warsztaty i stacje diagnostyczne, gdzie zajmują się tylko elektryką i elektroniką samochodową.